Jacek Konowalczuk

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, seminarzysta dr hab. Antoniego Witosza.

Działalnością prawniczą zajmuje się od 14 lat, natomiast od 10 jest adwokatem wpisanym na listę prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacją w Opolu.

Praktyka zawodowa od początku związana jest głównie z szeroką rozumianym obrotem gospodarczym, obejmującym zarówno cywilne, prawo handlowe [prawo spółek], prawo podatkowe, prawo budowlane. W związku z posiadaną licencją pośrednika w obrocie nieruchomościami doradza i reprezentuje Klientów także w sprawach związanych z tym segmentem prawa, m.in. w transakcjach związanych z nieruchomościami czy postępowaniach mających na celu regulowanie ich stanu prawnego. 

Od początku pracy zawodowej doradza i pomaga przedsiębiorcom zarówno w rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z bieżącą działalnością, jak też w podejmowaniu i realizacji przedsięwzięć biznesowych o strategicznym charakterze, w tym inwestycjach oraz w postępowaniach z zakresu zamówień publicznych.

Reprezentuje Klientów w negocjacjach oraz sporach sądowych m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa pracy, a także procesach związanych z realizacją  inwestycji budowlanych.

Broni oraz reprezentuje Klientów w sprawach karnych oraz w sprawach o wykroczenia.  

W Kancelarii kieruje praktyką prawa nieruchomości, prawa zamówień publicznych oraz prawa samorządowego. Z uwagi na przynależność do PZŁ oraz udział w pracach sądu łowieckiego posiada także rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie zagadnień prawnych związanych z prawem łowieckim, w tym problematyką szkód łowieckich w tego typu sprawach. 

Włada językiem angielskim.

Jacek Konowalczuk
Telefon: (+48) 77 442 55 87
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.