Mateusz Przybytniowski

Mateusz Przybytniowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego.

Tytuł magistra uzyskał w lipcu 2010 roku za obronę pracy pod tytułem „Odpowiedzialność karna lekarza za czyny związane z procesem leczenia”. 

W styczniu 2012 roku rozpoczął aplikację przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu pod patronatem adwokata Tomasza Zapotocznego, zwieńczoną egzaminem adwokackim w marcu 2015 roku. W lipcu 2015 roku złożył ślubowanie, a od 1 sierpnia 2015 roku wykonuje zawód adwokata.

Od początku swojej przygody z adwokaturą związany ze spółką partnerską ADWOKACI Zarębski Zapotoczny Boruszek Konowalczuk. Specyfika odbywania aplikacji w spółce partnerskiej umożliwiła zdobycie szerokiej wiedzy i praktycznych umiejętności w każdej gałęzi prawa. 

Już jako aplikant reprezentował klientów w dużych procesach karnych, gospodarczych czy cywilnych na terenie właściwości Sądu Okręgowego w Opolu, jak również w innych Sądach w całej Polsce. W ramach działalności w spółce poznał meandry obsługi prawnej małych i średnich przedsiębiorców poprzez świadczenie doraźnej pomocy prawnej, jak również w zakresie prawa handlowego oraz prawa spółek.

Aktywnie bierze udział w różnych formach świadczenia podstawowej nieodpłatnej pomocy prawnej – w dniach „Darmowych Porad Prawnych” organizowanych przez organy adwokatury, tygodniach pomocy pokrzywdzonym czy w ramach porad organizowanych w Sądzie Rejonowym w Opolu.

W ramach współpracy ze Spółką nadzoruje pracę oddziału w Ozimku. Praktykuje również w głównej siedzibie spółki w Opolu oraz Strzelcach Opolskich. Włada językiem angielskim, w tym również prawniczym. 

Mateusz Przybytniowski
602 629 118
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.